Richtig schreiben

2018. november 14.
„Vácis” tanulók a Zrínyi Ilona Általános Iskolában megrendezett idegen nyelvi helyesírási versenyen
Iskolánkban nagy hangsúlyt fektetünk a diákok idegen nyelvi ismereteinek minél szélesebb körű bővítésére. Erre kiváló lehetőséget nyújtanak a különböző nyelvi versenyek, így igyekszünk a kínálkozó lehetőségeket megragadni. A Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola „Richtig schreiben” elnevezésű német nyelvi helyesírási versenykiírását nagy örömmel fogadtuk. A 7. és 8. évfolyamból is jelentkeztek tanulók, annak ellenére, hogy a verseny témáját tekintve sokféle feladatra lehetett számítani. Sajnos egy diákunk betegség miatt nem tudott részt venni, de Horváth Máté 7.B és Symeonidis Kyriaki 8.A nagy izgalommal készültek a megmérettetésre. November 14-én délután kedvesen fogadtak bennünket, majd kezdetét vette az egyéni verseny. Diákjaink beszámolója igazolta, hogy ez alkalommal is sok tapasztalatot szereztek a változatos feladatok gyors megoldása révén.
Örülünk annak, hogy tudásukkal képviselték iskolánkat és gratulálunk eredményeikhez!
                                                                                                                 idegen nyelvi munkaközösség